STIRI, COMENTARII SI PROGNOSTICURI DIN LIGA CAMPIONILOR 2007-2008 - SCORURI LIVE -

miercuri, 5 septembrie 2007

FC SEVILLA CALIFICARE IN PREMIERA IN GRUPE

ADVERSARA FC Sevilla a trecut la pas de AEK si va înfrunta Steaua în Grupa H a Ligii Campionilor.
Andaluzii s-au impus fara probleme la Atena, 4-1, neacuzând socul decesului lui Puerta si al înfrângerii din Supercupa Europei în fata Milanului.Dupa 2-0 în tur, sansele de calificare ale spaniolilor erau mari, însa grecii sperau sa întoarca rezultatul si sa ajunga în grupele Ligii, acolo unde ar fi urmat sa o întâlneasca pe Steaua, pe Arsenal si pe Slavia Praga. Cu toate acestea, gazdele nu au aratat ca o echipa capabila sa treaca de Sevilla, adversarul dovedindu-se o nuca greu de spart. La pauza, trupa lui Juande Ramos conducea deja cu 3-0, prin golurile marcate de Luis Fabiano (foto - ‘31, din penalty, si ‘45) si Keita (‘40), reusita lui Kerzhakov din partea secunda si golul de onoare al gazdelor, marcat de Rivaldo în minutul 82, consemnând scorul final. O victorie clara, care aduce calificarea andaluzilor în premiera în grupele Ligii.